یکشنبه 22 فروردین 1400
Menu

آرشیو اخبار

جستجوی خبر

خبرخوان

قرارداد طرح بهینه‌سازی پالایشگاه نفت تهران امضا شد

  • 09 اسفند 1399
  • 13:55
  • اخبار
  • 0 دیدگاه
  • 124 بازدید
  • Article Rating

قرارداد اجرای طرح بهینه‌سازی فرآیند و ارتقای کمّی و کیفی کل بنزین تولیدی پالایشگاه نفت تهران با شرکت چگالش به‌عنوان پیمانکار طرح امضا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت ب نقل از خبرنگار شانا، قرارداد اجرای طرح بهینه‌سازی فرآیند و ارتقای کمّی و کیفی کل بنزین تولیدی پالایشگاه نفت تهران با شرکت خصوصی چگالش به‌عنوان پیمانکار طرح صبح امروز، (شنبه، نهم اسفندماه) با حضور حامد آرمان‌فر، مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران و مدیران شرکت چگالش در پالایشگاه نفت تهران امضا شد.

کارفرمای این طرح که به شکل قرارداد ئی‌پی‌سی اجرا می‌شود، شرکت پالایش نفت تهران است. پیمانکار این پروژه نیز شرکت چگالش و ارزش سرمایه‌گذاری طرح ۲۰۰ میلیون یوروست و پیش‌بینی شده است تا پایان خرداد سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری کامل برسد.

ارتقای کیفیت زیست‌محیطی فرآورده بنزین تولیدی پالایشگاه به استاندارد یورو ۵، افزایش بنزین تولیدی شرکت پالایش نفت تهران به مقدار ۱۲ درصد (از ۶.۶ میلیون لیتر در روز به ۷.۵ میلیون لیتر در روز) با کیفیت استاندارد یورو ۵، افزایش سودآوری به رقم برآوردی یک دلار به ازای هر بشکه نفت خام خوراک دریافتی از جمله اهداف کلی این طرح به شمار می‌آیند و پیش‌بینی شده است در مدت ۳.۵ سال پس از بهره‌برداری سرمایه آن بازگردد.

این طرح شامل پنج زیرپروژه است که ساخت واحد تصفیه هیدروژنی نفتای سنگین با هدف گوگردزدایی با ظرفیت ۱۶ هزار بشکه در روز، احداث واحد سی‌سی‌آر با هدف ارتقای عدد آرام‌سوزی بنزین نهایی پالایشگاه از ۸۷ به ۹۱ با ظرفیت ۱۴ هزار بشکه در روز، احداث واحد اتان‌زدایی با هدف افزایش ظرفیت برج‌های اتان‌زدایی واحدهای گاز مایع موجود در پالایشگاه و احداث واحدهای جانبی شامل برج خنک‌کننده، تولید هوای فشرده، مخازن، مشعل، اتاق کنترل، مراکز ایستگاه‌های برق و خطوط لوله ارتباطی از آن جمله است.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.