چهارشنبه 02 تیر 1400
Menu

آرشیو اخبار

جستجوی خبر

خبرخوان

پالایشگاه اصفهان به پتروپالایش تبدیل می‌شود

  • 04 اردیبهشت 1400
  • 11:01
  • اخبار
  • 0 دیدگاه
  • 246 بازدید
  • Article Rating

معاون اقتصادی و بازرگانی و عضو هیئت‌مدیره شرکت پالایش نفت اصفهان و شرکت پتروشیمی اصفهان گفت: این شرکت با خرید حدود ۴۲ درصد سهام پتروشیمی اصفهان، گام اساسی برای تبدیل‌شدن به پتروپالایش را برداشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت به نقل از شانا، مهدی صرامی با بیان اینکه پالایشگاه اصفهان ۱۰۰ درصد خوراک پتروشیمی استان را تأمین می‌کند، گفت: با تبدیل‌ شرکت پالایش نفت اصفهان به پتروپالایش و سرمایه‌گذاری در صنایع پایین‌دستی که به پالایشگاه وابسته‌اند و خوراک خود را از این مجتمع عظیم صنعتی دریافت می‌کنند، نیاز دیگر صنایع نیز تأمین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حرکت امروزه کشورهای پیشرفته دنیا به سمت ایجاد واحدهای پتروپالایشی (تجمیع واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی) است و این روند اهمیت ویژه آن را نشان می‌دهد، اظهار کرد: افزایش حاشیه سودآوری نفت، کاهش آلودگی، کاهش هزینه تأمین خوراک و مدیریت یکپارچه از مزایای پتروپالایش شدن است.

سید مصطفی الهی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی اصفهان نیز با بیان اینکه با حمایت مدیران شرکت پالایش نفت اصفهان، پیوند پتروشیمی و پالایشگاه اصفهان، محکم‌تر از قبل خواهد شد، اظهار کزد: با بهره‌گیری از تجربه‌ها و همکاری‌های دوسویه و هم‌افزایی دو شرکت می‌توان ارزش‌های افزوده جدیدی برای پتروشیمی اصفهان ایجاد کرد.

وی تکالیف مجمع عمومی شرکت پتروشیمی اصفهان را نقشه راه این شرکت اعلام کرد و با ضروری دانستن انجام آن گفت: اجرایی شدن پروژه‌ها و طرح‌های جامع بهینه‌سازی شرکت از گام‌های پیش رو و اقدام‌های مؤثر این شرکت است که باید هرچه سریع‌تر آغاز و پیگیری شود.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.